Archiwa kategorii: moda

Kupuj mądrze akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dobrać do własnych preferencji zarówno ciuchy, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg prawdomówności kupców zdarza się rozmaity, a w razie sporych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się okłamać – eko skóra ma swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy niezwykle ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu poprzez net zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy produkt zawiera jedynie jej znikome ilości.
Produkt zrobiony z eko skóry powinien przetrwać latami, dlatego warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka oraz czarna spódnica to zestaw kojarzony raczej tradycyjnie, pomimo tego nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu uczelnianego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki szykownym tkaninom i ozdobom.
W takim zestawie śnieżna bluzka zachowuje ponadczasowy, dopasowany wzór oraz jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie zgięte, lecz proste oraz postawione, co natychmiast dodaje koszuli elegancji. Stylizacja elegancka bywa podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny fason z materiału. Takowa tkanina daje jej nieco awangardowego charakteru oraz przekonuje, że nosząca ją kobieta jest pewna swojej wartości.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na szpilce. My doradzamy brokatowe, srebrne buciki o topowym, głęboko wyciętym kroju i z asymetrycznym, szpiczastym czubkiem przykrywającym stopę na skos. Nieszablonowe buty nadają styl innym dodatkom. Szyję zdobi kunsztowny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia mnóstwo połączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz przykują uwagę. Na nadgarstek proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w dłoni czy na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy wyrafinowanej stylizacji łącznie z linkami do sklepów umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę konkretnej rzeczy przekierowuje na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie torebka